Újra eljött az ideje, hogy bemutassak öt olyan csapatot, akiket valamilyen szempontból szimpatikusnak tartok, illetve érdemesnek találom őket arra, hogy a lehetőségeimhez mérten nyilvánosságot biztosítsak nekik. Ahogy általában, most is eklektikus felhozatal jött össze: pszichedelikus tánczene, klasszikusabb értelemben vett alterrock és instrumentális ska egyaránt akad a cikk szereplői által képviselt műfajok között. Ismerkedjetek hát meg velük, a rövid jellemzés mellett mindenhol mellékeltem belehallgatási lehetőséget is.
A Blahalouisiana 2011 őszén alakult, előzményének a Jacked zenekar tekinthető, ahonnan Mórocz Tamás frontember a Bermudába távozott, a másik négy tag pedig ezután úgy döntött, hogy Schoblocher Barbara énekesnővel összefogva új formációt hoznak létre. Koncertprogramjuk egy év elteltével állt össze, innentől kezdve céljuk a minél szélesebb ismertség elérése itthon és külföldön egyaránt. Első nagylemezük "Tales of Blahalouisiana" címmel nyárra várható, de a The Wanderer című dal már kijött beharangozóként és meg is járta a Petőfi rádió toplistáját, ahol egészen a harmadik helyig jutott. Jelentős koncertjeik között tartják számon az MR2 Akusztik szereplést, illetve játszottak már a 30Y, a Magashegyi Underground, illetve legutóbb az Intim Torna Illegál társaságában is. Saját stílusukat beat-rockként jellemzik, legjobban talán a 60-as évek beatzenéje hatott rájuk, emellett az énekdallamokban talán még egy kis country is megtalálható. Még a bemutatkozó album előtt tervezik egy 5 számos EP kiadását, amit a napokban rögzítenek majd. Következő koncertjük pedig az A38 hajón lesz április 25-én az Elefánt és a Norbert Kristof zenekarokkal együtt.
A már a nevével is figyelemfelkeltő Bogaras szuperegyüttes története 2007 novemberében indult, a stabil tagnak számító Buday Bence (ének gitár) és Lakner Lóránd László (dob, vokál, szövegek) mellett számos gitáros és basszusgitáros megfordult már soraikban. Jelenleg is épp egy kilépés után vannak, gitárosuk utódjának megtalálásáig triófelállásban működnek tovább, de koncertet egyelőre nem terveznek. Stílusukat leginkább az alternatív rock jelző fedi le, eddigi két EP-jük közül az első (melynek megjelenésekor egyébként még After School Program néven futottak) saját bevallásuk szerint még inkább a punkos/tinglitangli vonalat követi, 2010-ben jött ki és 9 dal található rajta. A második, ami a KÉK címre hallgat, egy évvel később jött ki 4 dallal és már kiforrottabbnak mondható – itt meg lehet hallgatni. Terveik között egy rendes nagylemez kiadása is szerepel, az alapanyag meg is van hozzá, csak a pénzhiány és az állandó tagcserék nehezítik a dolgukat. Koncertjeik egyébként háromféle fantázianév alatt futnak, a "rituálé" a rendes hangos fellépés (általában ez szokott lenni), a ritkább "zseniál" egy akusztikusabb, halkabb verzió, az "utszai harczosok" pedig utcazene, ilyen már rég volt, de nyáron megint tervezik. Utóbbinak köszönhetően kapott lehetőséget a két törzstag arra, hogy a 2010-es Szigeten a Kistehén zenekar meghívására együtt előadják az MR2 nagyszínpadon a Vágjál hátba című számot
A Grabanc együttes hat zenésze 2006 óta tolja sallangmentes, húzós rockalapokon nyugvó, elektronikával savazott zenéjét. Tudatosan nem követnek egyetlen zenei irányzatot, vagy trendet sem, de rengeteg hatás felfedezhető szerzeményeikben: rock, funk, jazz, drum n' bass, breakbeat, goa, pszichedélia, illetve népzene egyaránt jellemző rájuk kisebb-nagyobb szinten. Ami viszont biztos, hogy az élő koncertekre fektetik a legnagyobb hangsúlyt: céljuk az, hogy mindig 100 százalékot nyújtsanak a színpadon, ne csak egyszerűen eljátsszák a számaikat, hanem lehetőleg felrázzák velük még a legfásultabb közönséget is. Jó néhányszor elég komoly közösségi élmény alakult már ki ennek köszönhetően, amikor a zenekar és a közönség együtt ugrált, táncolt a zene ritmusára. Alapfelállásukat, amely már így is elég rendhagyó a dorombnak és szaxofonnak köszönhetően, alkalmanként további vendéghangszerek egészítik ki, volt már példa didgeridoo-ra, fujarára, illetve számos egyéb különlegességere. Következő koncertjük április 26-án lesz az R33-ban, ahol fellép még a Colorstar, a Fool about és a Spaceshit is. Emellett a közelmúltban bejutottak a Gödör Klub és a 1 Like Rock közös tehetségkutatójának döntőjébe, így rövidesen ennek kapcsán is színpadra léphetnek majd. Dalaikba itt lehet belehalgatni.
A Gyík zenekar 2012 eleje óta működik, stílusukat tekintve az akusztikus hiphop-hoz állnak legközelebb – már ha egyáltalán létezik ilyen. Zenéjüket többek között a DubFx által már ismertté tett looper-pedál határozza meg, melynek segítségével az élőben előállított dob (cajon) és basszus loopokra ketten gitároznak, az MC pedig „csak” teszi a dolgát. Dióssy D. Ákos segítségével eddig 4 számot rögzítettek stúdióban, ezek közül háromhoz már klip is készült. Kizárólag saját számokat játszanak, magyar nyelvű szövegekkel. Felállásuk: Nagy Viktor (rap/szöveg), Balogh Borsa (gitár, basszus, loopok, cajon), Lukovich András (gitár). Legújabb videójuk itt érhető el, ezen a linken pedig összes számukat meg lehet hallgatni. Nemrégiben koncerteztek a 30Y vendégeként az A38 hajón, erről felvétel is készült, ami a Duna tv-n kerül majd adásba valamikor a közeljövőben. Legközelebbi fellépésük a Rizsa Dvá nevű klubban lesz április 19-én, illetve szerepelnek a Fishing on Orfű fesztivál programjában is.
A Kettő kettő tánczenekar 2004 nyarán alakult egy New York Ska-Jazz Ensemble koncert után. A kezdetben öt fős banda folyamatos változásokon ment keresztül az elmúlt években, mire elérte mostani nyolcfős felállását. A hangzás is változott valamennyit, de a két legfontosabb összetevő változatlan maradt: instrumentális skát játszanak, amivel Magyarországon egyedül képviselik az igényes tánczenének ezt a műfaját. A zenekar fellépett többek közt a Sziget Fesztiválon, a Zentai Nyári Játékokon, a Zöld Pardonban és az A38 hajón, olyan együttesekkel játszottak együtt, mint például a Ladánybene 27 vagy a Pannonia Allstars Ska Orchestra. 2011-ben aztán különböző okokból kifolyólag pihenőre vonultak, másfél év kihagyás után tavaly decemberben tértek vissza egy remek hangulatú koncerttel, azóta újra aktívak. Ami a repertoárt illeti: saját dalaik nincsenek és nem is lesznek, hiszen a zenekar kissé átértelmezett slágereket, Skatalites számokat és filmzene feldolgozásokat játszik. Ebből kifolyólag hivatalos videoklip, illetve lemez sincs. Azért van pár szám, amit felvettek, ezeket és a hozzájuk tartozó videókat itt lehet megtalálni. Következő koncertjük április 13-án lesz a Szilvuplé Varieté nevű helyen, részletek itt.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
