Három év kihagyás után jelentkezett új albummal a győri székhelyű Colombre Band, akiket már több alkalommal is egyik kedvenc hazai formációmként mutattam be. Ráadásul az előzőhöz képest fontos változás, hogy a csapat immár teljes felállású rockzenekarként működik, miután a nagyjából másfél éve cajón-ról rendes dobra váltottak és basszusgitárossal is kiegészültek. A Húsevő névre keresztelt, tíz dalt tartalmazó korong ezúttal is a Gryllus Kiadó gondozásában jelenik meg és az alábbiakban hallgatható meg elsőként, Váray László frontember bevezetőjének és rövid kommentárjainak kíséretében.
"A zenekar jelenlegi felállása 2012 elejére állt össze Panker Gergő basszusgitáros csatlakozásával és ez évtől a műsorunk áthangszerelt, kicsit talán hagyományosabbnak tűnő, de részünkről minden hangszerelmünket felvonultató változatával koncertezünk. A lemez is ennek megfelelően szól, azzal a plusszal együtt, hogy az akusztikus vonal nagyon erős maradt, sőt a gitárokon és a mandolinon túl a banjo és a dobró gitár is beépült a dalokba. A felvételek 2012 szeptember és 2013 március között készültek Ikrényben, a Panker család ruhásszekrényében (Narnia) és a hálószobában, Győrben az Illyés Gyula úti garázssoron, illetve Deák Gabiéknál a nagyobbik-, és Laciéknál az udvarra néző szobában. A dobsávokat pedig a győri Hangrafik Műhelyben rögzítettük.
Hamu a hamuhoz
Elég drámai kezdés egy lemezhez, de biztosak voltunk benne, hogy működni fog ez a felütés. Nem tisztázott, hogy ez vidám, vagy szomorú szöveg :) Nagyon szeretjük, ahogy koncerten "megtörténik" a dal vége és felpörgeti a közönséget.
Morális kielégülés
Vidám életkép a Titanicról, jó kis retro befejezéssel. Tényleg fricska ez a dal egy olyan világ süllyedéséről, aminek a csillogó plázáiban lassan már csak használt ruhákat árulnak. Röhej.
Kapuzárási piknik / 7.14
Hát ezzel a dallal szépen leszedtük a keresztvizet magunkról: tavaly egy online-kereszttelő keretében a közönség megszavazta a 7.14-címet a dalnak, de mire a borítóterv elkészült, a "Kapuzárási piknik" jobban kezdett tetszeni. Szakításhoz egyébként nagyon jó aláfestő lehet ez a dal, lélektápláléknak se rossz, kifejezetten pozitív üzenetet hordoz.
Húsevő
Az egyik kedvencünk lett a lemezről. Kovács Zoli KÓ barátunk vendégmuzsikál a dalban és nagyon jó irányba vitte el játéka a dal hangulatát. Egy kicsit meglágyította ezt a zakatoló sodrást, amiben hömpölyög a dal. Nekem meg sikerült végre tisztességesen megszólaltatnom azt az átkozott szájgitárt.Meglopott tolvaj
Érdekes pillanata ez a lemeznek. Egy korábbi zenei verziót kidolgozva vettük fel először. Grandiózus, nagyívű zene volt, gospel-kórussal, billentyűvel, vonós ötletekkel, rengeteg akusztikus és elektromos gitársáv, nagyon okosan összeállt. És nem működött. Nem hittük el azt a verziót, pedig nagyon szerettük, de nem éreztük hitelesnek. Csalódottak voltunk, de annyira motivált, hogy ezt a szöveget nem akartam lehagyni a lemezről, hogy pár nap múlva előálltam ezzel az egy-szál gitáros verzióval. A kényszer nem mindig rossz. Egy hét telt el a döntés- (hogy az eddig simogatott verziót nem tesszük a lemezre) és a között, hogy fel lett játszva a végleges változat.
Valaki neked is jár
A dalt egy éve kezdtük el bejátszani, szépen beépült a műsorba és épp a lemezfelvételre forrta ki magát. A vokálokkal sokat molyoltunk-ötleteltünk a stúdióban, nem volt tervezett az a játékos vonal, amit beletettünk, de nagyon élveztük a kísérletetzést, mert sokat hozzátett a dalhoz. Ez is egy pillanatfelvétel a szívről egy bizonyos élethelyzetben és nagyon pozitív a végkicsengése.
Ébredés előtt
Nagy szerelem nekünk ez a dal, bárhogy is játszuk, akusztikusan, vagy "hangos verzióban", nagyon intim muzsikálás van ilyenkor a színpadon. Igazi dráma, banjoval és csípős befejezéssel.
Unalmas történet
A legvidámabb gyilkos történet, country-s mosolygós ballada. Érdekessége, hogy Gyárfás Endre Észak-Amerikai népballada fordításait tartalmazó könyvében szerepel Tom Dooley története. Az idézett két sort "Találkoztunk a lány meg én, fönn, a nagy hegyen, találkoztunk a lány meg én és én leszúrtam hirtelen" kiragadtam a szövegből és írtam köré egy komplett dalt.Jó nap az élethez
Erős pillanata a lemeznek. Az a fajta rockmuzsikálás van itt, ami mindannyiunkban meg van, de nem ezt az énünket domborítjuk ki elsősorban a Colombre Bandben. Az a jó, hogy van mód minden oldalunkat megmutatni, ez a dal ezt a részünket is engedi, és persze jó érzés tekerni egy kicsit a gitáron.
Istennel beszélő
Nagyon intim dal, koncepció volt, hogy nem dolgozzuk ki zenekarosan, hanem marad egy szál gitárral. A szövege inkább a versek világa felé húz, mintsem koncerteken kihagyhatatlan nótáéhoz, de ez is mi vagyunk, ez is velős és súlyos dal. A hatása lehet, hogy némiképp enyhült azáltal, hogy a kicsit monumentális Meglopott tolvaj is egy szál gitárral került fel ötödik dalnak, de valójában ennek a szövege kicsit más irányba viszi a fület és a szívet. Nem úgy illeszkedik be a sorba, mint a többi dal, itt nagyon alá van rendelve a zene a szövegnek, semmi zenei csel és fifika nincs benne, csak a pőre akkordok, amik támasztják a szöveget."
· 1 trackback
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Támad a húsevő 2013.08.02. 10:52:01
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.